Instagram Hikayelere Link Nasıl Eklenir? Yukarı Kaydırmalı Bağlantı

Instagram Hikayelere Link Nasıl Eklenir? Yukarı Kaydırmalı Bağlantı

Instagram hikayelerine nasıl link koyulur? Storylere bağlantı nasıl eklenir? Oldukça basit bir şekilde hikayelerinize bağlantı koymayı anlatmaya çalıştık. Artık herkes hikayesine kolaylıkla link ekleyebilecek.

 

Öncelikle link eklemenin ne demek olduğu konusunda sizleri aydınlatmaya çalışalım. Hikayeye link ekleme çok fazla karşılaştığımız yukarı kaydırmalı hikaye anlamına gelmektedir. Son zamanlarda gündeme giren yukarı kaydırmalı hikayeleri herkes görmüştür. Bu özellik instagram uygulamasından dışarıya açılan bir bağlantıyı desteklemektedir. Yani hikayenize ekleyeceğiniz bağlantı ister twitter sayfanız olsun isterseniz epinefra.com üzerinde yayınlanan bir sağlık haberi olsun fark etmez. Anında, hikayenize göz atanları koymuş olduğunuz sayfaya ya da bağlantıya yönlendirecektir. Instagram, insanların uygulama üzerine bağlı kalmalarını engellemek ve tüm İnternet ortamını bir birine bağlamak adına geliştirdiğini açıklamıştı. Ancak son zamanlarda bu özelliğe daha çok butik sayfalarında karşılaşıyoruz. Markalar ve butik sayfaları ürünlerini web sitelerinde tanıtmak amacıyla hikayelerine bağlantı ekliyorlar. Amaçlarının web sayfaları üzerinden instagram takipçilerini alışverişe yönlendirmek olduğunu kısa sürede anlayabilirsiniz. Evet bazen çok başarılı bir şekilde kullanılsa da bazen sahte hesaplar bu kaydırma özelliklerini çok tehlikeli bir şekilde kullanmaktadır. Kendilerini Adidas’a ait bir işletme gibi gösterip tamamen sahte ürünlerin satışını yapmaktalar. Bu duruma dikkat ederek kaydırma özelliğini daha dikkatli kullanmanızda fayda var.

Instagram hikayeye bağlantı nasıl verilir?

  1. Instagram hesabınıza giriş yapın ve hikaye yüklemek için story kısmına tıklayın.
  2. Hikayenize fotoğrafınızı eklemeden önce bağlantısını vereceğiniz linki kopyalayın. Aksi durumda hesabınızdan bağlantı çıkışı yapmanızı sağlayacak link ekleme butonunu göremezsiniz. Aktif olmayacaktır. Linkinizi kopyalayıp sonrasında hikayeler kısmını açmanız en sağlıklısı olacaktır.
  3. Hikayenize ekleyeceğiniz görseli seçtikten sonra, uygulama ekranının sağ üst tarafında bulunan iç içe geçmiş ataç şeklini göreceksiniz. Ataç ikonu bağlantı eklemenize yarayacak bir ikon dur. İkona tıklayın ve daha önceden kopyalamış olduğunuz bağlantı linkinizi açılan kısma yapıştırın.
  4. Yapıştırdıktan sonra uygulama sizi yönlendirecektir. Yapıştırmayı onaylayıp hikaye ekranına döndüğünüzde daha fazlasını görüntüle yani yukarı kaydır özelliği aktif olacaktır.
  5. Geriye kalan tek şey hikayenizi normal bir hikaye yayımlıyormuş gibi yayınlamak.

Hikaye Yayınlamak için Bazı Kurallar Var

Instagram herkesin hikaye yayınlamasına ne yazık ki izin vermiyor. Hikaye yayınlamak için sahip olmanız gereken bazı özel durumlar ve kurallar var.

  • Hesabınız işletme hesabı olmak zorundadır. Hesabınızı seçenekler bölümünden İşletme Profiline Geç butonuna tıklayarak işletme hesabı yapabilirsiniz. Facebook sayfanızı instagram profiliniz ile senkronizasyon ettiğinizde işletme hesabınız onaylanmış olacaktır.
  • Hesabınızın onaylı bir hesap olması gerekiyor. Korkmayın onaylı hesaptan kastımız mavi tikli hesap değil. Telefon ve mail onayından geçmiş bir hesap olmanız yeterli bunun için. Ayrıca iki aşamalı doğrulamayı da aktif etmeniz gerekmektedir.
  • Son olarak en karmaşık ve zor olan kısma geldik. Hesabınızda hikaye yayınlamak için sizi takip eden en az 10,000 takipçi olması gerekmektedir. Merak etmeyin 10k takipçi için instagram takipçi satın al sayfamızdan uygun fiyata takipçi satın alarak hesabınızı 10 bin takipçiye ulaştırabilirsiniz. Hesabınızı bu adım içinde uygun hale getirdiyseniz artık hikaye yayınlamak için tüm kuralları başarıyla geçmişsiniz demektir.

Hesabınız instagram tarafından koyulmuş hard rules yani sıkı kurallara uygun değilse maalesef hikayelerinize bağlantı ekleyemiyor, yukarı kaydırmalı link koyamıyorsunuz.

 

2021 İnstagram Yukarı Kaydır Nasıl Yapılır?