TikTok’ta Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanılır?

TikTok’ta Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanılır?

Tiktok’tan nasıl para kazanılır? Tiktok’ta para kazanmak için ne kadar izlenme gerekir? Kaç takipçi sayısıyla, nasıl para kazanılır? İzlenmeye para veriyor mu? Cüzdan nasıl açılır? TikToK’tan para kazanma yöntemlerini yazımızda sıraladık.

TikTok’tan Para Kazanmak

Son birkaç yılda en büyük çıkışı yapan sosyal medya platformlarının başında, hiç şüphesiz TikTok geliyor. Bu mecrada takipçi sayısını artıran birçok yeni fenomen, TikTok’ta kaç takipçi sayısıyla para kazanılır? Sorusuna cevap arıyor. Dolayısıyla sosyal ağın yeni çıkış yapması ve popüler olması, para kazandıran sosyal medya siteleri ile bu konuda kıyaslanmasına neden oluyor.

TikTok Kaç Takipçi Olunca Para Veriyor?

TikTok’ta para kazanmak için, belirli bir takipçi sayısı kısıtlaması bulunmamaktadır. Hatta çok az takipçi ile para kazanmanın yolları mümkündür.

Ancak reklam alabilmek için, takipçi sayısının yüksek olması özellikle 50 bin takipçinin üzerinde yer alması önemlidir. Özel reklam vermek isteyen reklam verenler, takipçi sayısı yüksek olan kişilere teklif yaparak ve gelen teklifleri değerlendirerek karar verirler. Kendilerinin teklif vermesinde takipçi sayısı etkili iken, gelen tekliflerin değerlendirilip olumlu sonuçlanmasında da takipçi sayısı büyük önem taşıyor.

Az Takipçi Sayısı Olanlar Nasıl Para Kazanabilir?

Bilindiği üzere TikTok’u diğer sosyal mecralardan ayıran önemli özelliklerden biri, insanların birbirine bağış yapabilmesidir. Bu mecrada canlı yayın videosu açıp çeşitli etkinlikler düzenlediğinizde, insanların size bağış yapması söz konusudur.

TikTok jetonları ile yapılan bu bağışlar, sosyal medya sitesi tarafından hesabınıza yine jeton olarak geçer. Ancak bu bağışları nakit para olarak çekebilmeniz mümkündür. Bu sayede normal seviyede takipçi sayınız olsa bile, sosyal medya sitesinden para kazanabilirsiniz. Canlı yayın açıp bağış alabilmeniz için, takipçi sayınızın en az 1000 olması gerekir. Yani canlı yayın açmak için, takipçi anlamında tek şart budur.

Tiktok İzlenmeye Para Veriyor Mu?

TikTok doğrudan izlenmeye para vermese de size reklam verilebilmesi için, izlenmelerinizin yüksek olması önemlidir. Ayrınca izlenme sayınızın yüksek olması sonucu, sistem üzerindeki hediye gönderim yöntemleri ile de para kazanabilirsiniz.

Takipçi sayınız 1000 ve üzeriyse canlı yayın yapmak için uygulamadaki + işaretini kullanarak orada bulunan “canlı ve video” seçeneğini sola kaydırıp başlık seçtikten sonra, “canlı” butonuna tıklayarak yayın açabilirsiniz.

Bağışlar için TikTok Cüzdan Nasıl Açılır?

Size gönderilen bağışlar, Wallet hesabında toplanır. Bağış almak ve bunları biriktirmek için, bu hesabı oluşturmanız gerekir. Bunun için;

  • TikTok uygulamanıza giriş bilgilerinizle ulaştığınızdan emin olun.
  • Profil kısmına giriş yapın.
  • Sağ üst kısımda bulunan 3 noktalaya tıklayarak, cüzdan bölümüne geçin.

Burada farklı satın alma seçenekleri ve size bağış olarak gönderilen jetonları görebilir ve hesabınıza aktarım yapabilirsiniz.

TikTok Para Nasıl Çekilir?

Aldığınız bağışları, hesabınıza aktarabilirsiniz. Cüzdanınızdan çekeceğiniz bakiyeniz üzerinden, TikTok maalesef ki %20 oranında kesinti yapmaktadır. Yani 100 dolar değerinde bir birikiminiz varsa, hesabınıza ancak 80 dolarlık kısmı geçecektir.

Bakiyenizi çekebilmek için, hesabınızda 1 dolar bulunması gerekir. Aksi halde “Para çek” butonu aktif hale gelmemektedir. Uygulama üzerindeki birikiminiz 20 dolar olduğunda, TikTok 4 dolarını kendi kesecek ve tanımlı banka hesabınıza 16 dolar gönderecektir.

Tiktok Takipçi Satın Al

Tiktok Beğeni Satın Al

Tiktok İzlenme Satın Al