Clubhouse Nedir?

Clubhouse Nedir?

Clubhouse Nedir?

Clubhouse davetiye sistemi ile çalışan, bir sesli sohbet ağıdır. Sosyal medya günümüzde insanların bir araya gelerek, birbiriyle kaynaştığı bir ortam haline gelmiştir. Tanışma ve yeni çevreler oluşturmak için dernek ve çay bahçelerinin yerini alan sosyal medyada her geçen gün uygulama çeşitliliği katlanarak artmaktadır. Clubhouse sahip olduğu bu “davetiyeli” sistem sayesinde belli bir zümreye hitap eden elit bir sosyal medya imajı çizmektedir. Bu uygulamaya kayıt olabilmek için bir arkadaşınızın ya da bir uygulama kullanıcısının sizlere davetiye ulaştırması gerekmektedir. Bu yönü, clubhouse uygulamasını diğer tüm sosyal medya mecralarından ayırmaktadır. 


 
Clubhouse Güvenilir Bir Sosyal Ağ Mı?


Güvenlik, sosyal medya ağlarının sayısının artmasıyla oldukça önemli bir hale gelmiştir. Clubhouse nasıl kullanılır sorusu, sisteminin diğer uygulamalardan farklı olması dolayısıyla oldukça merak uyandırmaktadır. Uygulamanın hitap ettiği kişi sayısı oldukça sınırlı olsa da hesap ve iletişim güvenliği için oldukça avantajlı bir konumda bulunmaktadır. Yine de çok yeni bir uygulama olması dolayısıyla, yazılımsal güvenlik açıklarıyla ilgili herhangi bir bilginin bulunmaması uygulamaya karşı olan güvenin düşük olmasına yol açıyor. Bu durum birçok sosyal medya platformunda aynı olsa da clubhouse’un yeni oluşu ve clubhouse giriş sisteminin diğer uygulamalara göre farklı olması güven aşamasında sorunlar yaşanmasına neden olabiliyor. Tüm bu risklerin yanında uygulama ile ilgili belirtilen herhangi bir güvenlik açığı saptanmadığını da unutmamak gerek. 


Clubhouse Platformuna Nasıl Üye Olunur?


Davetiye sistemiyle çalışan clubhouse üyelik sistemi sisteme dahil olduğunuzda size iki adet davetiye hakkı vermektedir. Bu davetiye sayısını arttırmak ise uygulama kullanma yoğunluğunuza bağlıdır. Davetiye linki üzerinden uygulamayı indirebilir, üye olabilirsiniz. Arkadaşınız ya da bir kanaldan aldığınız davet kodunda size özel oluşturulan linke tıkladığınızda kişisel bilgilerinizi doldurarak üye profilinizi tamamlamanız istenmektedir. Üye olurken, uygulamanın sizden istediği bilgileri ise şöyle sıralayabiliriz;


⦁    Kullanıcı Adı
⦁    Telefon numarası
⦁    Doğrulama Kodu
⦁    Ad & Soyad
⦁    Fotoğraf seçimi


Profilinizi oluşturduktan sonra sistem üzerinden bildirim ayarlarınızı açmanız ve ilgi alanlarınızı belirlemenizi isteyen ekranlar çıkarak sizleri bilgilendirecektir. İlgi alanı seçimlerinizi yaptıktan sonra uygulamayı kullanabilmeniz için ana panele uygulama sizi otomatik olarak yönlendirecektir.

Clubhouse Takipçi Satın Al

Clubhouse Davetiye Satın Al