2021 Clubhouse Davetiye Nasıl Alınır?

2021 Clubhouse Davetiye Nasıl Alınır?

Clubhouse davetiye son zamanların en trend sosyal medya platformu haline gelen Clubhouse, dünyanın her yeirnde internet kullanıcısının ilgisini üzerine çekmeyi başarıyor. Özellikle kullanıcılarına çok farklı ve çok özel bir sosyal medya kullanım deneyimi vaat ediyor olması nedeni ile günümüzde internet kullanıcıları arasında oldukça yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor. Dünyanın her yerinde yoğun talep gören Clubhouse uygulaması görsel veya yazılı paylaşımlara izin vermiyor. Bunun yerine kullanıcılar sadece konu başlıklarına istinaden oluşturulan sohbet kanallarına katılım gerçekleştiriyor. Bu sohbet kanallarında sesli iletişim gerçekleştirebiliyor.

Clubhouse uygulaması çok hızlı yayılıyor olmasına rağmen, sosyal ağa katılım gerçekleştirmek isteyenlere öyle kolayca izin vermiyor. Öncelikli olarak henüz beta sürümünde olan bir platform olduğu unutulmamalıdır. Nitekim Clubhouse sosyal ağında yer alabilmek için mutlaka iPhone kullanıcısı olunması gerekiyor. Zira Clubhouse uygulaması şu an için yalnızca AppStore mağazasında bulunuyor. Bununla birlikte Clubhouse özelliklerini ve kullanım deneyimini keşfetmeye başlayabilmek için davetiyeye sahip olunması gerekiyor. Sosyal ağa katılım gerçekleştiren her bir kullanıcı davetiyeyle katılım gerçekleştirebiliyor. Günümüzün bu hem en yeni hem de en popüler sosyal ağı haline gelen Clubhouse sosyal ağında yer almak isteyenler Clubhouse davetiye arayışında bulunuyor.

clubhouse davetiye nasil alinir

Clubhouse Davetiye Ne İşe Yarar?

Henüz beta sürümüyle piyasaya sunulmuş olan ve sadece iOS cihazlarda kullanılabilen Clubhouse sosyal ağına katılım gerçekleştirebilmek için davetiyeye sahip olunması gerekiyor. Yani günümüzde sosyal medya platformlarında trend haline gelen Clubhouse davetiye kodu ile sosyal ağa kayıt gerçekleştirilebiliyor. Çünkü davetiye olmadan Clubhouse üyelik işlemi gerçekleştirilemiyor ve sosyal ağ platformu kullanılamıyor.

Clubhouse Davetiye Alma Yöntemleri Nelerdir?

Clubhouse gibi yenilikçi ve farklı bir sosyal ağ kullanımı gerçekleştirmek isteyenler için davetiye kodu gerekiyor. Clubhouse davetiye kodu sahibi olan herkes anında iOS cihazlarına uygulamayı indirerek, sosyal ağı kullanmaya başlayabiliyor.  Clubhouse davetiye olmadan da üyelik gerçekleştirilebiliyor ancak bu durumda Clubhouse bekleme listesine alınıyor. Bu nedenle de sıra kendisine gelene kadar beklemek durumunda kalınıyor.

Clubhouse üyelik için ihtiyaç duyulan davetiye kodunu alabilmenin birden fazla yöntemi bulunuyor. Dünyanın ilk ve en popüler ses temelli yeni sosyal ağ platformu olan Clubhouse’de üyelik açarak, kullanım deneyimi yakalamak isteyenler ihtiyaç duydukları Clubhouse davetiye kodunu;

  • Kişisel devatiye,
  • Sosyal ağlar,
  • Clubhouse üyesi tanıdıklar,

Şeklindeki farklı yöntemler ile edinebilme imkanına sahip olabiliyor.

Clubhouse Kullanıcılarından Davetiye Almak

iOS cihaz kullanan ve mevcut olarak aktif Clubhouse üyeliği bulunan kullanıcılardan, Clubhouse üyeliği için davetiye alınabilmektedir. Son zamanlarda hızla yaygınlaşan ve kullanıcı sayısı artmaya başlayan Clubhouse sosyal ağında yer alan kullanıcılar, başkalarıyla davetiye kodlarını paylaşıyor. Bu davetiye kodlarını farklı platformlar üzerinden kolay bir şekilde edinebilmek mümkündür. Bu şekilde Clubhouse sosyal ağına davetiye ile katılım gerçekleştirerek, hemen kullanmaya başlamak mümkündür.

Sosyal Ağlarda ve İnternette Davetiye Kodu Bulma

Clubhouse sosyal ağının her geçen gün popülaritesini arttırması ile birlikte her kullanıcı, platformda yer almayı istiyor. Ancak beta sürümünde olan ve genel kullanıma henüz açılmayan Clubhouse üyeliği için davetiyeye ihtiyaç bulunuyor. Bu çerçevede sosyal ağa üye olmak isteyenler gerekli olan Clubhouse davetiye kodunu bulabilmek için diğer sosyal mecraları kullanıyor. Özellikle Clubhouse üyeliği olan bir tanıdığı bulunmayan kişiler başta Instagram ve Twitter gibi sosyal platformlar olmak üzere tüm sosyal ağlarda “#Clubhouse” etiketleri ile paylaşımlarda bulunuyor. Bu şekilde başkalarıyla Clubhouse davetiye kodlarını paylaşmak isteyen Clubhouse üyeleriyle iletişime geçebiliyor.

Clubhouse Üyesi Çevreye Sahip Olmak

Clubhouse beta sürümünde yer alma hakkına sahip olan şanslı tanıdıklar bulunuyorsa Clubhouse üyesi olabilmek çok daha kolay hale geliyor. Çünkü şu anda her iOS kullanıcısı AppStore’den Clubhouse uygulamasını indirerek, kayıt oluşturabiliyor. Kullanıcı adını belirleyip, SMS doğrulaması yapan kişiler otomatik olarak Clubhouse bekleme listesine alınıyor. Bu listeye giren kullanıcılar, numarası üzerinden rehberinde aktif olarak Clubhouse üyesi birileri varsa onlarla bağlantılı hale geliyor. Dolayısıyla Clubhouse üyesi olan tanıdıklar, sizin Clubhouse’ye katıldığınızı ve sırada beklediğinizi görebiliyor.

Davetiye kodu kalmamış veya yedek Clubhouse davetiye kodu olmaması durumunda bile Clubhouse ile size uygulamaya erişim gerçekleştirebilmenize yardımcı olur. Bu nedenle çevresinde Clubhouse kullanıcısı olan ancak bundan haberi olmayanların iOS işletim sistemi olan cihaz kullanıcılarının vakit kaybetmeden Clubhouse üyeliği yaparak, bekleme listesine girmeleri tavsiye edilir.

Clubhouse Davetiye Gönderme Sınırı Var Mı?

Sesli etkileşim sosyal ağı olarak tanıtılan Clubhouse’de üye olmak isteyenler ancak davetiye ile üye olabiliyor. Bu nedenle herkes Clubhouse davetiye kodu arayışında bulunuyor. Clubhouse üyesi olan kullanıcılar başka kullanıcılara davetiye göndererek, onlarında bu platformda yer alabilmelerine yardımcı olabiliyor. Ancak Clubhouse üzerinde kullanıcıların gönderebilecekleri davetiye sayısı sınırlıdır. Buna göre her bir Clubhouse kullanıcısı başkalarına sadece 2 adet davetiye gönderebilme hakkına sahiptir. İlave olarak da kullanıcılara yedek Clubhouse davetiye hakkı da tanınabilmektedir.

Clubhouse sosyal ağında ne kadar çok vakit geçirilip, ne kadar çok özellikleri kullanılır ve sesli sohbetlere dahil olunursa yeni davetiye hakları da kazanılabiliyor. Böylelikle Clubhouse davetiye sayısı ikiden fazla hale getirilebiliyor. Böylelikle platformda kullanıcıların başkalarına davetiye gönderme konusunda çok sınırlı hareket etmemeleri de sağlanıyor. Dolayısıyla Clubhouse sosyal ağı daha hızlı büyüyor ve her geçen gün artan kullanıcı sayısıyla daha renkli, daha aktif ve daha zengin bir platform deneyimini kullanıcılarına sunuyor.

Clubhouse Davetiye Satın Al

Clubhouse Takipçi Satın Al